ОЗДОРОВЧА ГІМНАСТИКА

МОЗ України провело аналіз особливостей шкільних хвороб та отримало несподівані результати. Діти-школярі за останні роки стали хворіти набагато частіше. Кількість здорових дітей за цей час зменшилася практично на третину.

  • Перше місце за частотою захворювань належить органам травлення.
  • Друге - органам дихання.
  • Третє місце вперше за 5 років зайняли хвороби ока та придаткового апарату.
  • Четверте і п'яте місця ділять захворювання опорно-рухового апарату та ендокринної системи.
  • Імовірно причиною хвороб є неправильне харчування і відсутність достатньої фізичної активності. Адже школярі досить багато часу проводять, сидячи за підручниками та за комп'ютером. Необхідно періодично робити перерви і бажано більше перебувати на свіжому повітрі.

 ЗДОРОВ'Я  ОЗДОРОВЧА ГІМНАСТИКА

Однією з найкорисніших процедур для оздоровлення як хворобливих дітей, так і всіх малюків є гімнастика. Педіатри рекомендують проводити вправи по зміцненню здоров'я дитини з перших місяців життя, так як гімнастика сприяє зміцненню імунітету, а також правильному формуванню всіх органів і систем, профілактиці захворювань опорно-рухового апарату, зв'язок і сухожиль.


Гімнастика - це прекрасний засіб для підняття тонусу, джерело гарного настрою для дорослих і дітей.

Лікарі-фахівці рекомендують батькам проводити заняття з малюками, починаючи з двомісячного віку. Для грудничків розробляються комплекси вправ, які вони можуть виконувати разом з батьками. З однорічного віку діти вже можуть самостійно робити нескладні вправи оздоровчої гімнастики.

Існують також спеціалізовані спортивні центри раннього фізичного розвитку дитини, куди діти приходять разом з батьками для занять оздоровчою гімнастикою. Помічено, що діти, з ранніх років відвідують подібні центри, краще розвиваються як фізично, так і розумово, менше хворіють респіраторними захворюваннями та іншими хворобами дитячого віку.

Досвідчені інструктори створюють тут цілі комплекси вправ для дітей з урахуванням їх фізичного розвитку, вікової групи, стану здоров'я. Такі комплекси здатні принести максимальну користь і не мають побічних дій.

Також в оздоровчих центрах батьки можуть отримати консультацію про ті чи інші протипоказання при різних захворюваннях дитини. Адже при різних діагнозах існують певні обмеження у фізичній активності малюка. Приміром, не можна займатися гімнастикою при порушенні функцій внутрішніх органів, епілепсії, сильних порушеннях опорно-рухового апарату, під час простудних захворювань. Якщо малюкові поставлений складний діагноз, для такої дитини розробляється комплекс щадящих вправ, що не погіршать стан здоров'я а сприяють швидкій реабілітації.

Для повністю здорових дітей підійде комплекс універсальних вправ, який враховує їх вікову групу. Таку оздоровчу гімнастику можна робити і вдома. Завдання батьків - розучити з дитиною всі необхідні вправи і надалі стежити за систематичністю виконання.

Для виконання комплексу придбайте в аптеці спеціальний килимок для вправ на ступні. За допомогою такого килимка добре масажуються підошви ніг, що є як профілактикою плоскостопості, так і різних захворювань внутрішніх органів. Адже на наших ногах знаходиться безліч акупунктурних точок, вплив на які сприяють зміцненню здоров'я.

Такий масажний килимок можна виготовити і самостійно. Для цього на відріз щільної тканини, гуми або дерева наклейте невеликі камінчики-голиши. Щоб у дитини не було проблем з розвитком опорно-рухового апарату, обов'язково включайте в комплекс вправи на прогин спинки, присідання, заняття з м'ячем і палицею, нахили і т.д.

Нескладні вправи для дітей 4-6 років можна відшукати в інтернеті або придбати спеціальну книжку, де комплекс буде детально розписаний разом з наочними зображеннями. Для того, щоб дитина зацікавився гімнастикою, всім вправам присвоюються смішні назви «Рубка дров», «Лебедина шия», «Комарик» та інші.

Пропонуємо вашій увазі кілька вправ для дітей старшого дошкільного віку. Перед виконанням комплексу необхідно зробити 5-7 хвилинну розминку.

Комплекс вправ

Кожна вправа повторюється 5-7 разів.

«Каша кипить». Сядьте на невисоку лавочку, підніміть руки вгору. Далі повільно опускайте їх прямими, сильно видихаючи повітря через ніс. На видиху можна вимовляти звук «ш-ш-ш».

«Насос». З вихідного положення стоячи, руки щільно притиснуті до тулуба, ноги разом. Зробіть вдих. Під час видиху повільно нахиляйтеся вправо, при цьому ліва рука повинна плавно згинатися і доходити до м'язової западини, права - ковзати вниз по нозі. Після максимального нахилу - повільно поверніться у вихідну позицію. Також виконати нахил вліво.

«Виростемо великими». Витягніться в струнку, руки і ноги разом. З такої вихідної позиції підніміть руки вгору і гарненько потягніться, піднявшись на шкарпетки. Далі різким рухом опустіть руки і ноги на ступні з видихом «​​у-у-х».

«Гра з м'ячем». З позиції стоячи, встановіть ноги на ширину плечей. Візьміть в руки м'яч, притисніть його до грудей. Зробіть вдих, на видиху відкидайте м'яч від себе, щоб він ударився об стінку, піймайте відбитий від стіни м'яч. Бажано, щоб м'яч був не дуже важким, надувним. Існують спеціальні гімнастичні м'ячі.

«Косец». Стати в позицію, як косец під час косовиці. Тільки замість коси візьміть в руки палицю. Імітуйте рухи косца, повертаючи тулуб вліво і вправо. Рухи повинні бути дуже плавними і неквапливими. Під час повороту - робіть вдих, під час повернення у вихідну позицію - видих. На видиху можна вимовляти звук «ш-ш-ш».

«Жаба». Присядьте в позицію на пяточках, імітуючи рухи жаби. З цієї пози підстрибуйте обома ногами на місці, вимовляючи «ква-ква». Всього рекомендується зробити 10-12 стрибків.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно!